Paralelcilerin Yerine Mülakatsız Yeni Alımlar Yapılacak!

85 views

Türkiye ve dünya 15 Temmuz’dan beri FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) tarafından organize edilen ve halkın kahramanlıkla karşı koymasıyla başarısız olan darbeyi konuşuyor. Başarısız darbe girişiminin hemen ardından bu girişimde doğrudan veya dolaylı olarak rolü olan, FETÖ örgütüyle ilişiği olan ve sempati duyan asker, polis, hakim, savcı ve memurlar tutuklandı; binlercesi de görevden atıldı.

mulakat_5

Görevden Alınan Paralel Memur Sayısı

Görevden almaların 50-100 bin arasında bir rakama ulaşması bekleniyor. FETÖ sempatizanlarının hemen her kurumda yerleştiği düşünülünce de bütün kurumların yeni alımlar yapması bekleniyor. Alımlar için öncelikle tasfiyelerin bitirilmesi ve tehditin tamamen ortadan kalkması ile OHAL’e son verilmesi gerekiyor.

 

Alımlarda Mülakatın Kaldırılması

Muhalefet partilerinden de gelen talep ve yaşanan olayların da gösterdiği üzere, memur alımlarında liyakatın esas olması gerektiği daha iyi anlaşıldı. Hükümet çevreleri bu konuda yeni formüller aranabileceğini ve uygun görülürse memur alımlarında mülakatın kaldırılarak yalnızca başarıya odaklanılabileceğini belirtiyor.

 

Hangi Bakanlıklar Memur Alacak

Paralel memurların sayısal olarak en çok Milli Eğitim Bakanlığı’nda yer aldığı biliniyordu. Tasfiyelerin yarısı bu bakanlıktan yapıldı. Bunun haricinde İç İşleri Bakanlığı ve diğer bakanlıklarda da ciddi tasfiyeler var. Ciddi sayıda polis alımları yapılacağı biliniyor. Paralelci memurların bulunmadığı bakanlık olmadığı düşünülürse tasfiyelerin bütün bakanlıklarda devam edeceği ve yeni alımlarında hepsi için geçerli olduğu sonucuna ulaşılabilir.

 

Yeni Memur Alımları Ne Zaman Yapılacak

MGK da tavsiye edilen ve mecliste kabul edilerek yürürlüğe giren OHAL için ilan edilen süre 3 ay. Eğer gerekirse bu süre 4 ay daha uzatılabilir fakat Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 3 ay dan daha kısa bir sürede OHAL’in kaldırılabileceğini, kendilerinin bu süreyi kısa tutmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Tüm bu durumlar değerlendirildiğinde paralel memurlardan boşalan kadrolara yeni alımların 3-4 ay sonra yapılacağı ön görülebilir.

 

Memur Alımlarında Nelere Dikkat Edilecek

Paralelci memurlardan boşalan kadrolara alınacak yeni personel için detaylı analizler yapılacak. Bu hususta en çok dikkat edilecek konu FETÖ ile bir geçmişinin olup olmadığı ve örgüte sempatisinin olup olmadığı konusu olacak. Alımlarda liyakata verilen önemin en yüksek seviyeye çıkarılması bekleniyor.

 

NOT: Bu bir özel haberdir, kaynak verilmeden kesinlikle kullanılamaz!

Erdoğan: Suriyelilere Vatandaşlık Vereceğiz
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, New York’ta düzenlenen Birleşmiş
KPPS’siz 10 bin Özel Harekat Polisi Alınacak
Polis Akademisi’ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne
İlaç Firmasına Personel Alımı Yapılacak
Türkiye’ de en çok bilinen ilaç firmalarından
Jandarma Genel Komutanlığı 10000 Erbaş Alacak
Jandarma genel komutanlığından yapılan duyuruya göre 10000
Devlet Demir Yolları İşçi Alımı
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları tarafından yapılan
Evden Yazı Yazarak Para Kazanma
İnternette en çok aranılan konulardan biri de
 1. author

  Yusuf12 ay ago

  Orta okul mezunuyum 34 yaşında yim başvurmak istiyorum

  Reply
 2. author

  Yusuf12 ay ago

  Memurluk olsun her iş i yaparım şu anki mesleğim garson 17 yıllık deneyim var

  Reply
 3. author

  Ayla Banu Çelikkaya11 ay ago

  Karaciğer rahatsızlığım nedenli engelli raporum var. Bu durum çalışmama engel değil sadece diet yapıyorum. Engelli kadrosunda iş arıyorum. Bilgisayar kullanıyorum.

  Reply
 4. author

  Ismail11 ay ago

  36 yaşındayım lise mezunuyum nasil nereye muracaat etmem gerekiyor teşekkür

  Reply
 5. author

  Mehmet kaya10 ay ago

  24 yaşındayım kademede atölyede tamir bakım yaparim

  Reply
 6. author

  ayşegül koç10 ay ago

  Ne zaman basvu yapilacak ve nasil

  Reply

Leave a reply "Paralelcilerin Yerine Mülakatsız Yeni Alımlar Yapılacak!"


Top