İş Başı Eğitim Programına Katılarak Günde 50 TL Kazanın !

186 views

İş başı eğitim programı İşkur tarafından işsizliği  azalmasını sağlamak amacıyla,  işbaşında yapılan öğrenme programıdır. İşkur da kayıtlı işsiz bireylerin yine İşkur bünyesinde kaydı bulunan işyerlerinde çalışarak iş başında öğrenme sürecine iş başı eğitimi denir.

İşi Yerinde Öğrenin

İşbaşı eğitim programları ile mesleki yeterliliklerinizi geliştirin.
Bu programdan yararlanmak isteyenler, işyerlerini mezun oldukları ya da ilgi duydukları alandaki işyerleri arasından kendileri seçebilmektedirler.

İş Başı Eğitim Programı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

– Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.
– Bu program için belirlenen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.
– İkinci öğretim ve açık öğretimdeki öğrenciler ile yükseköğretim öğrencileri işbaşı eğitim programına katılabilirler.
– Program başlangıcı itibariyle SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışıyorsanız programa katılamazsınız.
– Programa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa program süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir.
– Programa devam ettiğiniz her bir gün için 50TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.
Programa doğru meslekte katıldığınızdan emin olunuz! İşbaşı eğitim programlarına; 24 ay içerisinde en fazla 320 fiili gün katılabilirsiniz.
– Daha önce 320 fiili günden kısa süreli bir kursa katılmışsanız kalan süre (320 fiili güne) kadar işbaşı eğitim programına katılabilirsiniz.
– İşbaşı Eğitim Programı Sözleşmesi İŞKUR tarafından uygun görülmesi halinde geçerlilik kazanır ve program süresinin bitimi ile kendiliğinden sona erer.
– Taraflar, 4857 sayılı İş Kanununun 24 ve 25. maddelerini kıyasen uygulamak suretiyle sözleşmeyi fesih yetkisine sahiptir.
– İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız programa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemeniz kesilmez. (Hak ettiğiniz kadar işsizlik ödeneğini ve programa katıldığınız her gün için 50 TL’yi almaya devam edersiniz).
– İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız programı bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.
– Program süresi boyunca “iş kazası ve meslek hastalığı sigorta priminiz ile bakmakla yükümlü olunanlar dışındaysanız genel sağlık sigortası priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.
– Program sonunda katılınan programa ilişkin bilgileri gösterir Katılım Belgesi verilir.
İŞKUR İş Danışmanlığı Hizmetinden Randevu alabilirsiniz
İŞKUR’ un sunduğu İş Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilmek için www.iskur.gov.tr adresinden “İş Arayan” olarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptığınızda, aşağıdaki işlem basamaklarını takip ederek randevu alabilirsiniz:
– Online İşlemler
– İş ve Meslek Danışmanlığı
– Randevu Talebinde Bulunma

İş Başı Programı Kaç Gün Sürmektedir ?

Bu eğitim programı en fazla 320 fiili gün sürebilmektedir. Haftada 45 saat çalışma süresini aşmayacaktır. Günde en az 5 , en fazla 8 saat iş başı eğitim programı uygulanmalıdır. Kurum tarafından uygun görülmesi dahilinde vardiyalı olarak da bu eğitim programı uygulanabilmektedir.

Programın Çalışmak İsteyen İşsizlere Faydası Nelerdir ?

Programa katılan işsizler ve öğrencilere, istedikleri meslekte deneyim ve beceri kazanma imkanı yaratılmaktadır. Bu programa katılan öğrenciler hem de stajlarını yapmış olabileceklerdir. Daha sonra ki iş hayatında bu deneyimlerini CV’ lerinde yer verebileceklerdir. Bu program süresinde ki 320 fiili gün de asgari ücret alacaklardır. Günlük 50 TL olan zaruri gider ödemesi de İşkur tarafından karşılanacaktır. Programa katılmak isteyen üniversite öğrencilerinin burs veya öğrenim kredilerinde herhangi bir kesinti yapılmayacaktır.Program süresi boyunca kursiyerlere sigortaları da İşkur tarafından karşılanacaktır.

İş başı eğitim programında olan iş yerlerini görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Bağlantıdan ilinizi seçip daha sonra kurs türü kısmından da işbaşı eğitim programını seçip, ara tuşuna basınız.

http://goo.gl/5nCpdD

Erdoğan: Suriyelilere Vatandaşlık Vereceğiz
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, New York’ta düzenlenen Birleşmiş
KPPS’siz 10 bin Özel Harekat Polisi Alınacak
Polis Akademisi’ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne
İlaç Firmasına Personel Alımı Yapılacak
Türkiye’ de en çok bilinen ilaç firmalarından
Jandarma Genel Komutanlığı 10000 Erbaş Alacak
Jandarma genel komutanlığından yapılan duyuruya göre 10000
Devlet Demir Yolları İşçi Alımı
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları tarafından yapılan
Evden Yazı Yazarak Para Kazanma
İnternette en çok aranılan konulardan biri de
 1. author

  Rabia1 sene ago

  Guzel birsey yapmissinizkatilmak isterim

  Reply
 2. author

  Nuray Çoban1 sene ago

  İşkurdan milli eğitimde okul hizmetli olarak 8 martta göreve başladım.
  15 martta hesabıma para yatırılmamış.
  Nisan 15 te eklenir dediler.
  15 nisanda para yatirilmamis 22Nisan da
  1068 tl para yatirilmis.
  3 çocuğum var 16, 14 ve 9 yaşlarında öğrenci hepsi onlar için ücret alabiliyormuyum alabiliyormuyum en az 1700tl. Civarında maaş almam gerwkiyorken neden 1068 tl. Yatirilmis bilgi alabilirmiyim saygilar.

  Reply
 3. author

  serap bulut1 sene ago

  İsbasi eğitim programına nasıl katılabilirim acaba?

  Reply
 4. author

  Belma KOÇ1 sene ago

  Lütfen İEP kapsamında çalışmak istiyorum. Bir tane Allahın kulu yok mu, banada iş versin. Çalışmak istiyorum. Lütfen İlker yardım et.
  0545 463 2334

  Reply
 5. author

  Belma KOÇ1 sene ago

  Lütfen İEP kapsamında çalışmak istiyorum. Bir tane Allahın kulu yok mu, banada iş versin. Çalışmak istiyorum. Lütfen İŞKUR yardım et.
  0545 463 2334

  Reply

Leave a reply "İş Başı Eğitim Programına Katılarak Günde 50 TL Kazanın !"


Top