İnternetten Para Kazanmak Mümkün mü ✔

74 views

Malesef internetten para kazanmak denince insanların aklına gelen ilk şey kolay para oluyor. Yapımız mı böyle, yoksa bizi bazı siteler mi bu şekilde yönlendiriyor bilemiyoruz ama, internette biraz araştırma yapan hemen herkes, günde bir iki saat çalışarak milyonlar kazanmak istiyor.

David Beckham’ı herhalde tanımayanımız yoktur. Bir gün Alex Ferguson onun için şunları söyler: “Beckham her zaman bir profosyeneldi. Antrenmanlar bittikten sonra mutlaka kendisi çalışmaya devam eder, o çok güçlü sağ ayağı ile saatlerce duran top ve frikik çalışırdı.” Biraz çalışarak milyonlar kazanmak ya da milyonlar kazanırken bile çok çalışmak. Herhalde bizim iyi bildiğimiz ama Beckham’ın hala anlayamadığı bir şeyler var hayatta!

İnternetten Para Kazanabilirmiyim ?

Hep aynı şeyi tekrar ediyoruz, internetten para kazanmak hayal mi ? Hayır. Günde 1-2 saat çalışarak çok para kazanılır mı? Yine hayır. En azından başlangıç olarak. İskurumu.com olarak, internet vesilesiyle kendilerine ek gelir yaratmak isteyen okuyucularımıza öncelikle bu konuyu mümkün olan en iyi biçimde araştırmalarını, daha sonra ayağı yere basan bir iş planı çıkararak, hedefleri doğrultusunda ilerlemelerini öneriyoruz. Neden bir iş planı?

İş planı bizim haritamızdır. Nerede olduğumuzu ve nereye gitmek istediğimizi gösterir. Doğal olarak nerede olduğumuzu ve nereye gideceğimizi tespit etmemiz, zamanı efektif olarak kullanmak açısından hayati önem taşır. Amacımız sınırlı saatler içerisinde bütçemize bir ek gelir yaratmak olabilir. Ya da yapmakta olduğumuz işi bırakıp, internetten para kazanmak suretiyle tamamen finansal özgürlüğe kavuşmak, yani meslek olarak bu işi seçerek tam zamanlı çalışmak ta olabilir.

Her ne olursa olsun, elle tutulabilir, ölçülebilir ve ulaşılabilir bir hedefimiz olması gerekir. Amaçsız bir birey, dümensiz bir gemiye benzer. Nereye gideceğine kendisi değil, o an için oluşan şartlar belirler.

Amacımızı belirledikten sonra, ikinci aşamamız amaca ulaşmak için takip edeceğimiz yolları belirlemektir. Nasıl internetten para kazanmak istiyorum? Benim için uygun olan satış ortaklığı mı? Network marketing ile mi başlayacağım? E-ticaret mi yapmak istiyorum? Ya da bir web sitesi veya blog mu kuracağım? Karar tamamen sizin. Ama kararınız hangisi olursa olsun bunu haritaya işaretlemeli, ve o yöne doğru hareket etmelisiniz.

internet para

Belirlenen yöntemden sonra sıra süre belirlemeye geliyor. Mutlaka ve mutlaka seçtiğimiz yöntemlere yönelik zaman sınırlamaları koymamız gerekli. Burada önemli olan gerçekçi ve ulaşılabilir süreler belirlemek. Bu konu hakkında yeni bilgi edinmeye başlayan bir okuyucunun bir kaç gün içerisinde belirlenen yönteme tamamen hakim olmasının ve internet üzerinden para kazanamak hususunda guru haline gelmesinin uygulanabilir olmayacağı aşikar.

Para kazanmak için yatırım şart mı ?

Tabi ki en önemli konulardan bir tanesi de finansal planlama. Burada kastedilen yatırım için ne kadar ayıracağız, yani işletme sermayemiz ne olacak. Hemen şunu hatırlatalım ki, bu rakamın düşünüldüğü gibi büyük rakamlar olmasına gerek yok. 150 TL ile de bu işe başlayabilirsiniz, ya da aylık harcamalarınızı 5,000 TL ile de sınırlandırabilirsiniz. Takdir tamamen size ait. Ama en nihayetinde, çok küçük bir tutarda olsa, bir yatırım maliyetiniz olacaktır.

Kuşkusuz yukarıda anlatılanlar son derece basit bir iş planının temel taşlarıdır. Ancak haritada nerede olduğunuz ve nereye doğru gideceğiniz hayatınız açısından önem arz ediyor. Sadece yukarıda anlatılanları kendiniz için belirlemeniz bile sizin amaç, yöntem, zaman, ve yatırım maliyeti bakımından olayları kontrol altında tutmanızı sağlayacaktır.

Tags: #internet #para kazan

Erdoğan: Suriyelilere Vatandaşlık Vereceğiz
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, New York’ta düzenlenen Birleşmiş
KPPS’siz 10 bin Özel Harekat Polisi Alınacak
Polis Akademisi’ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne
İlaç Firmasına Personel Alımı Yapılacak
Türkiye’ de en çok bilinen ilaç firmalarından
Jandarma Genel Komutanlığı 10000 Erbaş Alacak
Jandarma genel komutanlığından yapılan duyuruya göre 10000
Devlet Demir Yolları İşçi Alımı
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları tarafından yapılan
Evden Yazı Yazarak Para Kazanma
İnternette en çok aranılan konulardan biri de
  1. author

    Halil uslu11 ay ago

    Peki internette Nasıl para kazanacağız

    Reply

Leave a reply "İnternetten Para Kazanmak Mümkün mü ✔"


Top