Girişimcilik Eğitim Programına Katılarak Günde 20 TL Kazanın

113 views

Önceki günlerde yazdığımız haberde kendi işini kuranlara hibe edilen 30 bin liralık kredi imkanından bahsetmiştik. Bu krediyi alabilmek için İşkur’ un düzenlemiş olduğu Girişimcilik eğitim programına katılmanız gerekmekteydi. Bu eğitim programına katılarak günde 20 lira kazanabilirsiniz. Bu program yaklaşık 1-1,5 ay sürmektedir.

İŞKUR, Kuruma kayıtlı kişilere yönelik olarak kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla Girişimcilik Eğitim Programları düzenlemektedir. Eğitimleri başarıyla tamamlayanlara Katılım Belgesi verilmektedir. Bu belge aynı zamanda, KOSGEB’in “Yeni Girişimci Desteği” ne başvuruda bulunma yolunu açmaktadır.

Girişimcilik Eğitim Programı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

– Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.
– Bu program için belirlenen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.
– Programa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz ve sağlık raporunuz olursa program süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve rapor kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir.
– Programa devam ettiğiniz her bir gün için 20,00 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.
– Programa başlamadan önce kuralları bildiğinize ve kurallara uyacağınıza dair “Taahhütname” imzalamanız gerekmektedir.
Programa doğru zamanda katıldığınızdan emin olunuz! Girişimcilik Eğitim Programlarında aynı modüle sadece bir kez katılabilirsiniz.
– Daha önce İŞKUR’un herhangi bir kurs/programından yararlanmış iseniz Girişimcilik Programına katılmanız için 6 ay beklemeniz gerekir.
– Girişimcilik Eğitim Programına katıldıktan sonra 6 ay geçmeden İŞKUR’un düzenlediği diğer kurs ve programlara katılamazsınız.
– İşsizlik Sigortasından yararlanmakta iken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız programı bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.
– Program süresi boyunca eğitim maliyetleriniz ile “iş kazası ve meslek hastalığı sigorta priminiz ile bakmakla yükümlü olunanlar dışındaysanız genel sağlık sigortası priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.
– Program bitiminde başarılı olan katılımcılara Katılım Belgesi verilir. Bu belge, KOSGEB desteklerine başvuruda kullanılacak bir belge niteliğindedir.
İŞKUR İş Danışmanlığı Hizmetinden Randevu alabilirsiniz
İŞKUR’ un sunduğu İş Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilmek için www.iskur.gov.tr adresinden “İş Arayan” olarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptığınızda, aşağıdaki işlem basamaklarını takip ederek randevu alabilirsiniz:
– Online İşlemler
– İş ve Meslek Danışmanlığı
– Randevu Talebinde Bulunma

Girişimcilik eğitim programı başvuru

İşkur’ un sitesindeki kurs programları bölümünden bulunduğunuz ili seçiniz ve kurs türünü ise girişimcilik eğitim programı seçiniz, ara tuşuna basınız. İlinizde açık olan girişimcilik eğitim programları listesi çıkacaktır, size uygun olana başvurabilirsiniz.

Programa katılmak için tıklayın : http://goo.gl/bjn43W

Tags: #girişimcilik eğitim programı

Erdoğan: Suriyelilere Vatandaşlık Vereceğiz
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, New York’ta düzenlenen Birleşmiş
KPPS’siz 10 bin Özel Harekat Polisi Alınacak
Polis Akademisi’ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne
İlaç Firmasına Personel Alımı Yapılacak
Türkiye’ de en çok bilinen ilaç firmalarından
Jandarma Genel Komutanlığı 10000 Erbaş Alacak
Jandarma genel komutanlığından yapılan duyuruya göre 10000
Devlet Demir Yolları İşçi Alımı
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları tarafından yapılan
Evden Yazı Yazarak Para Kazanma
İnternette en çok aranılan konulardan biri de
 1. author

  selmandursun1 sene ago

  slm

  Reply
 2. author

  Gürkan Yılmaz1 sene ago

  selam
  Adım Gürkan Yılmaz inşaat teknikeriyim autocad ve 3dMax programını öğrenmek istiyorum kendimi bu konuda geiştirmek için kursunuza başvurmak istiyorum bu sayede bir iş yeri açmaktır düşüncem olursa istihdam edeceğim 2 veya 3 kişi olacak bunun hakkında bilgi almak istiyorum nereye başvurmam gerekiyor teşekkürler

  Reply

Leave a reply "Girişimcilik Eğitim Programına Katılarak Günde 20 TL Kazanın"


Top